Значення природного, напівдорогоцінного каміння

Турмалін шерл (чорний)

Турмалин шерл (черный)

Характеристики Турмаліна

Одного разу власники однієї з турмалінових шахт звернули увагу на те, що їх працівники майже не хворіють, а трудяться, енергійно, весело і завзято. Спочатку вони вирішили, що це через дуже хороших умов праці. Але трохи пізніше з'ясувалося, що причина в самому мінералі. На його поверхні постійно присутні мікротокі, і камінь виділяє негативно заряджені іони, які благотворно впливають на організм.

 Чорний турмалін серед яскравих побратимів шерлів виділяється похмурим кольором. Інші турмаліни відносяться до бажаних дорогоцінних каменів. Вони так густо пофарбовані, що здаються підробкою. 

Чорний турмалін шерл не такий – він непрозорий і мало блищить. До того ж не відноситься до рідкісних каменів. Шерл добувають у багатьох країнах. А цінність його не в красі, а в магічних властивостях.

Магічні властивості Чорного турмаліна

Чорний колір в символіці часто несе негативне значення. Це як протилежність білому і чистому. Найчастіше його пов'язують зі злом, гріхом, нечістью.Ето колір ночі і жалоби. Подібна слава передалася і чорним камінню. 

Чорний турмалін не виняток, прикраси з ним носять під час жалоби. Так людина показує скорботу і може убезпечити себе від впливу темних сил. У важкі моменти життя, коли сильні емоції, природний захист слабшає. В цей час людина схильна до сглазу, псування, чаклунства. Турмалін здатний відобразити всі погані впливи. Будь-негатив, посланий в сторону господаря, він відобразить поверненням на нападника. Якщо камінь потяжелел або став холодним – треба готуватися до проблем.

Чорний турмалін бореться з:

 1. агресією
 2. люттю
 3. поганими нахилами самого господаря.

Будь-яке зло і негатив камінь вбирає в себе і замикає, не даючи вирватися назовні. Так людина позбудеться емоційний спалахи і при цьому не зашкодить оточуючим. 

Так само його треба використовувати, якщо: 

 • сильна образа
 • ревнощі
 • гнів
 • мстивість

Талісман очистить думки, заспокоїть, мислення стане ясним і раціональним. В такому стані рішення будуть зваженими і обдуманими.

Чорний турмалін – позбавляє від негативу, притягує натхнення, позбавляє від критичного сприйняття дійсності.

Особливо він підходить нерішучим і сумнівається людям з низькою самооцінкою. Камінь допоможе зміцнити дух, воскресити віру в себе і в людей, позбавить від сумнівів і внутрішніх мук. Він ніби говорить своєму господареві: «У тебе все вийде, все буде добре». 

Камінь шерл є провідником енергії від Землі до людини. Це наповнює організм силами, нормалізує біоритми. Він покращує стан і настрій всіх людей, які знаходяться поруч. Необроблений кристал чорного турмаліна чистить ауру, усуває блокування і затискачі.

Магічні властивості чорного турмаліна застосовують в медитаціях цілителі, маги і чаклуни. Камінь допомагає сконцентруватися під час роботи, наповнює цілителя енергією, стає сполучною між вищими і нижчими силами. На додаток мінерал не дозволяє іншим сутностям нашкодити, ставлячи захисний бар'єр на шляху до душі і розуму.

Також шерл дозволяє поглянути за кордон реального світу. Це допоможе знайти знання, мудрість, сприяє духовному развітію.Етім бажано займатися тільки треновані досвідчені цілителів і магам, у яких є захисту. Любителя може затягнути паралельна реальність, позбавивши розуму.

Чорний турмалін корисний емоційним людям, яким властиво приймати необдумані рішення. Камінь очистить думки, заспокоїть, мислення стане ясним і раціональним. В такому стані рішення будуть зваженими і обдуманими.

Лікувальні властивості Турмаліна чорного

Багато помічали, що далеко від міста краще дихається, менше втоми, поліпшується настрій. Схоже почуття виникає і після грози. Багатьох інтуїтивно тягне на дачу, в ліс, до річки, а після дощу хочеться погуляти, подихати свіжим повітрям. Вчені це пояснили змістом негативних іонів в повітрі. У центрі міста їх всього 200 одиниць, а близько водойми – 2500.

Такі негативні іони мають лікувальні властивості:

 • нормалізують сон
 • допомагають боротися з інфекційними захворюваннями
 • зміцнюють нервову систему
 • сприяють регенерації клітин і тканин
 • знижують тиск
 • покращують кровообіг
 • зміцнюють кістки і суглоби
 • позбавляють від депресії, стресу і синдрому хронічної втоми

Цей мінерал використовують в медичних приладах для іонізації повітря.

Подрібнений турмалін виділяє більше іонів. Це наштовхнуло японських вчених на думку дробити мінерал на шматочки розміром менше мікрона і виготовляти з нього волокно. Зараз ця технологія застосовується для виготовлення лікувального одягу і постільних речей.

Ще одна властивість каменю – випромінювати інфрачервоні промені. Турмалинове ковдру м'яко прогріє тіло.

Від цього:

 • нормалізується тиск
 • розширяться судини
 • покращиться кровообіг
 • проходять м'язові спазми

Вчені довели, що турмалін вбиває забруднення і хвороботворні бактерії з води і повітря. Непровітрюється накуреному приміщення повністю очищається турмаліновим іонізуючим приладом за 30 хвилин. Вода, профільтрована через турмалін, позбавляється від домішок і стає смачніше.

У повсякденному житті можна використовувати турмалінові підвіски, щоб зміцнити імунітет, захистити себе від інфекцій під час епідемії і заспокоїтися. Чорний Шерл – найдоступніший з турмалінов.

Літотерапевти попереджають, що турмалін треба використовувати тільки при гострій необхідності. Постійно носити його не слід – мінерал може викликати залежність.

Прикраси з шерлом чорним необхідно носити якщо:

 • депресія
 • безсоння і тривожний стан
 • сезонний занепад сил
 • сильні фізичні або розумові навантаження
 • стрес
 • перевтома
 • епідемії

Після використання прикраси треба полоскати в проточній воді або на добу в сіль, щоб видалити зайвий заряд і негатив.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *