Значення природного, напівдорогоцінного каміння

Авантюрін

Авантюрин

Легенда Авантюріна

Авантюрін вважається один з найпрекрасніших і загадкових самоцвітів в світі. Одна старовинна легенда свідчить, що мінерал з'явився завдяки випадковому потраплянню блискіток в рідку скляну масу в одній з майстерень Венеції.

Самоцвіт авантюрин є дрібнозернистої різновидом кварцу. Яскравий самоцвіт здавна користувався популярністю:

У Китаї його називався - каменем імператорів, саме з нього була вирізана друк правителя
Індійці його носили в якості оберега, який захищав від злих духів і всіх бід. 
В Європу самоцвіт потрапив трохи пізніше, але відразу ж настільки полюбився європейцям, що з нього робили безліч речей, починаючи від прикрас і закінчуючи статуетками, вазочками

Різновиди Авантюріна

Самоцвіт авантюрин — це непрозорий камінь, що володіє скляним блиском. Він досить твердий і щільний за структурою.

Колірна гамма мінералу вельми різноманітна. На колір і мерехтіння самоцвіту впливає наявність мінералів хромофоров. Чим їх більше, тим сильніше блиск авантюрина. Від вкраплення рутилу, апатиту, сфена - які входять до складу авантюрина багато в чому і залежить колір мінералу.

За кольором і текстурі поверхні розрізняють такі різновиди каменю:

  • Синій авантюрин ( Ніч Каїра ) — дуже красивий мінерал, що нагадує нічне небо з розсипом дрібних блискучих зірочок
  • Темно-червоний авантюрин відрізняється прозорістю і захоплюючим мерехтінням
  • Найяскравішим видом самоцвіту є мінерал жовтого кольору з медовим відливом. Його поверхня насичена дрібними блискучими вкрапленнями
  • Коричневий самоцвіт ( Золотий пісок ), є самим щільним мінералом цього виду
  • Зелений авантюрин також дуже щільний і міцний. Він відрізняється рівномірним забарвленням
  • Неймовірно красиво виглядають білі самоцвіти з темно-червоними вкрапленнями, смугами і розлученнями
  • Найчастіше підробляють саме цей вид мінералу. Рожевий камінь виглядає привабливо, але практично не блищить
  • Смугастий мінерал-хамелеон набуває різних відтінки в залежності від освітлення. Смужки з золотистими блискітками наділяють камінь неймовірною красою і сяйвом

Лікувальні властивості АВАНТЮРИНА

Лікувальні властивості авантюрина дуже різноманітні. Самоцвіт нормалізує тиск, заспокоює нерви, покращує травлення, сприятливо впливає на кровоносну систему, чистить організм від шлаків і токсинів. Ефективно справляється камінь і з шкірними дефектами. Він загоює рани і запалення, справляється з різними видами висипу і подразнень, позбавляє від бородавок.

Якщо носити намисто або чотки з цього самоцвіту, то можна вилікувати простудні захворювання. Допомагає камінь і при сильному випаданні волосся. Зелені мінерали, вставлені в кільце або браслет, позбавлять від депресії і нудьги. Лікувальна сила Авантюрина зростає в період спадної Місяця. Носити камінь постійно на собі не потрібно. Довге носіння, навпаки, зменшить його цілющу силу. 

Магічні властивості Авантюрина

Магія цього самоцвіту здавна вважалася дуже сильною. Камінь має потужну позитивною енергетикою і притягує до себе удачу. У всі часи амулети і талісмани з цього мінералу цінувалися дуже високо. Вважалося, що з дому, в якому є авантюрин, ніколи не піде щастя. Камінь позитивно діє на дітей, тому його підвішують над ліжечком малюка.

Магічні властивості каменю авантюрин допомагають творчим людям. Він наділяє їх натхненням, розкриває талант в повну силу, заряджає енергією і працездатністю.

Тому, хто хоче зайняти керівну посаду, теж варто придивитися до авантюринового талісману. Цей самоцвіт відмінно розвиває інтуїцію, наділяє власника лідерськими якостями і налаштовує на успіх. Важливий колір авантюрина, магічні властивості якого багато в чому залежать від цього. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *